E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:15

İnternet yalnızca sosyo kültürel alanda değil ekonomik alanda da köklü değişiklikler yarattı. Çoğumuz için internet her ne kadar şu an için eğlence aracı olarak kullanılsa da önemli bir gelir ve bilgi kaynağı olma yolunda çok büyük gelişmeler gösteriyor. Hem kültürel hem de ekonomik alanda değerlendirilebilecek en büyük faktör olarak göze e-kitaplar çarpıyor. Hem telefon hem de tablet gibi sürekli yanımızda taşıyabildiğimiz eşyalarımızdan rahatlıkla okunabilen e-kitaplar, insanların en fazla vakit kaybettiği işe/eve gidiş gibi yolculuklarda en sık tercih ettikleri uygulama oldu. Tabi talebin bu kadar fazla olması da aynı zamanda bu alanda yayın yapan kişi sayısının da çoğalmasını sağladı ve biz de bu yazımızda e-kitap yazarak para kazanma yolunda nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

E-Kitap Nasıl Yazılır?

E-kitap Yazarak Para kazanmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey bu sektörde ne gibi bilgilerin arandığı, hangi kategorideki kitapların daha fazla tutulduğu ve ne gibi stratejiler uygulayarak pazarlama yapıldığını araştırmaktır. Bunu anlamanın en kolay yolu da daha önce satışa çıkmış olan e-kitapları detaylı bir şekilde incelemektir.
Gerekli Pazar araştırmasını yaptıktan sonra da HTML ve Word hakkında asgari düzeyde bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer bu konularda bilginiz yoksa da telaş etmeyin. Özellikle Youtube’daki eğitim videolarını izleyerek 1-2 saat içerisinde size yetecek düzeyde bilgi edinebilirsiniz.
En Çok Hangi E-Kitaplar Satılıyor
Geçmişte çok satış yapmış e-kitapları incelediğimizde aşk, flört hikâyeleri ve fitness üzerine yazılan e-kitapların en çok satılanlar listesine girdiğini görüyoruz. Fakat bu demek değil ki siz de illa bu alanlarda e-kitap yazmalısınız. Eğer insanlara gerçekten yararlı olacağını düşündüğünüz veya sektördeki bir açığı kapatacak bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, konu ne olursa olsun yazacağınız e-kitap tatmin edici sayılarda satış yapacaktır.

E-Kitap Satarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Aslında bu sorunun net cevabı olmamakla birlikte öncelikle içeriğinizin kalitesine ve hitap ettiğiniz kitlenin fazlalığına göre kazancınız üst limit olmadan artacaktır.
Ülkemizde şu an için e-kitapların satış fiyatı aralığı 10 ile 25 TL arasında değişmektedir. Sizin bu noktada yapacağınız tek harcama da kitabınızın pazarlama giderleri olacaktır ki bu da isteğe bağlı olduğu düşünülürse aslında satacağınız her kitap size kar olarak kalacaktır.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir